Baner Flash

NABÓR DO SZKOŁY - zobacz szczegóły w zakładce AKTUALNOŚCI

Struktura


Szkoła Muzyczna I stopnia
Zajęcia baletowe
Śpiew


Szkoła Muzyczna I stopnia

Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Trzcianie kształci dzieci i młodzież w dwóch cyklach nauczania: sześcioletnim i czteroletnim. Szkoła daje podstawy wykształcenia muzycznego w zakresie szkoły podstawowej oraz możliwość dalszego kształcenia w szkole muzycznej II stopnia. Program nauczania obejmuje wyłącznie zajęcia muzyczne, które odbywają się po południu tak, aby nie kolidowały z zajęciami uczniów w ich szkołach macierzystych.

NASZYM UCZNIOM ZAPEWNIAMY:
 • naukę gry na wybranym instrumencie i zajęcia ogólnomuzyczne: rytmikę, kształcenie słuchu, audycje muzyczne oraz zespoły kameralne, chór szkolny i orkiestrę szkolną;
 • możliwość prezentacji umiejętności muzycznych na popisach i koncertach środowiskowych;
 • zajęcia prowadzone przez wysoko kwalifikowaną kadrę nauczycieli;
 • doskonałe warunki do nauki w nowoczesnym budynku szkoły;
 • niskie czesne za naukę;
 • DOWÓZ UCZNIÓW DO SZKOŁY BUSEM SZKOLNYM kursującym kilka razy w ciągu dnia na trasie, która jest modyfikowana w zależności od zapotrzebowania:
  Trzciana - Klęczany - Kawęczyn - Krzywa - Sędziszów Młp. - Góra Ropczycka - Zagorzyce - Sielec - Olchowa - Trzciana
TWOJE DZIECKO OTRZYMA W DARZE:
 • wrażliwość na muzykę, piękno i estetykę;
 • możliwość rozwijania własnych talentów;
 • realizację marzeń;
 • opiekę życzliwych nauczycieli;
 • poczucie bezpieczeństwa;
 • przyjazną atmosferę w nowym i przestronnym budynku szkolnym.

-----------------------------------------------------------------


Zajęcia baletowe

Zajęcia baletowe pozwalają dzieciom uwierzyć we własne siły, pomagają wyzbyć się nieśmiałości, rozwijają koordynację i grację ruchów, a także wyrabiają ogólne poczucie estetyki i dbałości o wygląd. Dzieci uczestniczące w zajęciach uczą się samodzielności, odpowiedzialności i dyscypliny, a także współpracy w grupie.

Podczas zajęć dzieci uczą się poczucia rytmu, poznają świat muzyki, ruchu, usprawniają motorykę całego ciała, co wpływa na ogólny rozwój fizyczny dziecka.

Zajęcia oparte są na technice tańca klasycznego wzbogacanej o zabawy i elementy tańca ludowego oraz gimnastyki artystycznej.

-----------------------------------------------------------------


Śpiew

Zajęcia z nauki śpiewu dają możliwość rozwoju swojej pasji, a także kreowania swojej drogi artystycznej. Nauczanie ma na celu umuzykalnienie oraz stopniowe wprowadzanie w świat muzyki i śpiewu przy jednoczesnym zachowaniu naturalności brzmienia głosu dziecięcego i nauce zasad śpiewu dostosowanej do możliwości dziecka. Pedagog przekazuje dziecku wszystkie uwagi na temat zaobserwowanych błędów, uczy skal charakterystycznych oraz wpaja zasady prawidłowego oddychania i ekspresji artystycznej.

Celem zajęć jest przygotowanie zarówno wokalistów amatorów, śpiewających wyłącznie dla przyjemności, jak i profesjonalnych wokalistów, którzy mogą kontynuować edukację na studiach wyższych lub poprawnie wykonywać zawód solisty zespołów estradowych.